Tomasz Pieszczurykow

IT & Operations Director (Dyrektor ds. IT i Operacyjnych)

Specjalizuje się w zarządzaniu obszarami nowych technologii, logistyki, projektach wdrożeniowych, analityce biznesowo i funkcjonalnej oraz analityce danych.

Doświadczenie zdobywał w obszarach IT, konsultingu oraz łańcucha dostaw spółek Grupy Orange. Architekt szeregu rozwiązań analitycznych, w tym symulatorów biznesowych, wykorzystywanych z powodzeniem przez europejskie spółki grupy Orange do optymalizacji kosztów zarządzania zapasami. Kierownik projektów wdrożeniowych (m.in. systemów z rodziny SAP), szeregu projektów optymalizacyjnych i produkcyjnych (m.in. budowa linii odnowy urządzeń telekomunikacyjnych). Przez blisko 4 lata pracował dla prestiżowego Supply Chain Centre of Excellence w paryskiej centrali telekomu, gdzie m.in. tworzył forum wymiany doświadczeń dla menadżerów Łańcuchów Dostaw europejskich spółek Grupy Orange. Prowadził i rozbudował zespół IT u lidera branży instrumentów pozapłacowych i motywacyjnych, spółce Edenred, gdzie m.in. wdrożył portfele Apple Pay i Google Pay.

W DAPR odpowiada za rozwój flagowego produktu, aplikacji Red Into Green, w zakresie RODO i cyberbezpieczeństwa. Klientom zapewnia bezproblemowe wdrożenia aplikacji i skuteczne jej wsparcie. Opiekuje się działem IT i procesem helpdesku, dla klientów i zewnętrznych. Jako praktyk, prowadzi audyty IT, analizy ryzyka i wspiera kluczowych klientów spółki w obszarach technologii.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji specjalizacji Systemy Informatyczne i Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Prowadzi praktykę doradztwa gospodarczego, skupiającą się na nowych technologiach, analityce i zarządzaniu projektami.