Maciej Broniarz

specjalista IT, wykładowca akademicki, administrator systemów i sieci komputerowych, ekspert zarządzania kryzysowego w incydentach IT

Od 2010 roku wykładowca Informatyki Kryminalistycznej w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził liczne wykłady i szkolenia z cyberbezpieczeństwa m.in. dla Komisji Nadzoru Finansowego, Politechniki Warszawskiej, Wydziale Matematyki, Mechaniki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, NASK i Warszawskiej Rady Adwokackiej. Ceniony za obszerną wiedzę, bogate doświadczenie praktyczne i umiejętność łatwego przekazywania wiedzy oraz przystępnego wyjaśniania nawet najbardziej złożonych treści.   

W czasie kariery zawodowej kierował m.in. Działem Sieci Komputerowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespołem CERT PLIX. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej, współpracujący m.in. z kancelarią Leśniodorski, Ślusarek i wspólnicy oraz Pietrzak-Sidor. Współpracuje z Fundacją im. Bronisława Geremka i Helsińską Fundacją Praw Człowieka w projektach R&D dotyczących zwalczania przestępczości w internecie. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.